Podstawowe korzyści z konsolidacji kredytów

Businessman working with documents. Finance and accounting business background.

Wiadomo, że konsolidacja kredytów polega na połączeniu kilku kredytów w różnych bankach w jedną całość. Dzięki takiemu działaniu znacznie zmniejszamy wysokość comiesięcznych rat, jednocześnie wydłużając okres spłaty. Rozwiązanie tego typu jest idealne dla osób, które mają zadłużenie w bankach lub parabankach.

Korzyści z konsolidacji

Często zastanawiamy się jakie korzyści może przynieść nam konsolidacja kredytów. Oczywiście największą korzyścią kredytu konsolidacyjnego jest obniżenie kosztów zadłużenia. Oprócz tego osoba, która posiada kilka kredytów może liczyć na pomoc w ocenie kredytowej, niższe oprocentowanie, wygodną formę spłaty – wykonując jeden przelew zamiast kilku i lepsze warunki spłaty, które dotyczą wysokości rat i terminu spłaty.

Kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej

Czasem zdarza się tak, że mamy złą historię kredytową, ale nie wyklucza to tego, aby ubiegać się o kredyt konsolidacyjny. Ubiegając się o ten rodzaj kredytu banki największą uwagę zwracają na osiągane dochody. Jeśli osiągany dochód jest na tyle wysoki, aby umożliwiał nam spłatę raty kredytu konsolidacyjnego to mamy spore szanse na jego uzyskanie. Należy jednak mieć na uwadze fakt, że w przypadku kredytu konsolidacyjnego dodatkowe źródła dochodu nie są brane pod uwagę, jak np., zasiłki. Dopiero po zweryfikowaniu dochodów banki patrzą na historię w BIK. Jeśli poprzednie kredyty były spłacane w terminie to możemy jeszcze liczyć na pozytywną decyzję banku w sprawie przyznania kredytu. Inaczej sytuacja przedstawia się w przypadku, gdy kredyty nie były spłacane w terminie, a spóźnienia w wpłatach rat wynosiły więcej niż trzy miesiące. W tym przypadku bank z pewnością odmówi nam przyznania kredytu konsolidacyjnego. Jeśli nie uzyskamy takiego kredytu pozostaje nam jedynie ubiegać się o pożyczkę konsolidacyjną bez zdolności kredytowej. Ten rodzaj pożyczki otrzymamy nawet w przypadku złej historii w BIK i niskiego dochodu, dodatkowo bez zaświadczeń i innych formalności.

Co można skonsolidować?

Konsolidacja kredytów może obejmować: pożyczki hipoteczne, kredyty konsumenckie, limity na rachunkach bankowych, kredyty gotówkowe, chwilówki bez zaświadczeń, karty kredytowe oraz pożyczki samochodowe. Z powyższych informacji wynika, że w skład kredytu konsolidacyjnego wchodzą wszystkie możliwe zadłużenia. Dzięki niemu pokryjemy wszystkie zobowiązania, które posiadamy i które co noc spędzały nam sen z powiek.