Serwis czy niezależny warsztat – gdzie naprawiać samochód służbowy?

Niezależnie od tego, czy decydujemy się na zakup nowego czy używanego pojazdu na potrzeby działalności gospodarczej, zawsze może nam się zdarzyć awaria auta. Gdzie wówczas najlepiej dokonać naprawy samochodu służbowego?

Serwisowanie samochodów niezbędne

Jeśli użytkujemy auto firmowe z dużą częstotliwością i intensywnością, musimy zadbać o właściwe jego serwisowanie, aby zawsze samochód był gotowy do drogi. Polskie drogi, pełne dziur i uszczerbków powodują, że zawieszenie i opony samochodu są narażone na uszkodzenie. Należy w porę naprawić usterkę, aby nie doszło do poważniejszej awarii. Pytanie tylko, gdzie powinna być dokonywana naprawa samochodu służbowego – w niezależnym serwisie czy w Autoryzowanej Stacji Obsługi?

Korzyści wynikające z napraw pojazdu w warsztacie niezależnym

Przedsiębiorca może serwisować i naprawiać auto firmowe w wybranym przez siebie warsztacie. Warto wybrać taki, w którym mechanik jest osobą nam znajomą i rzeczywiście zadba o to, aby samochód był serwisowany we właściwy sposób. Poleganie na przypadkowym serwisie może przynieść negatywne skutki – dla naszych finansów i bezpieczeństwa podróżowania. Zaletą nieautoryzowanych serwisów są zwykle tanie usługi, ale nie daje to gwarancji, że będą wykonane w oczekiwany przez klienta sposób.

Lepiej w ASO?

ASO musi spełnić restrykcyjne warunki, aby móc reprezentować daną markę pojazdów. Autoryzowany serwis zatrudnia wyłącznie wykwalifikowaną kadrę mechaników. Dysponuje nowoczesnym sprzętem pozwalającym na szybkie diagnozowanie przyczyn usterek i awarii naszych samochodów. Pojazdy firmowe serwisowane w ASO będą miały realną historię pojazdu, która przyda się, jeśli będziemy chcieli go w przyszłości sprzedać. Naprawy w ASO dokonywane są szybko, z wykorzystaniem części oryginalnych lub zamiennych wysokiej jakości. Serwisowanie samochodu firmowego w Autoryzowanej Stacji Obsługi pociągnie za sobą wyższe koszty, ale uzyskujemy w zamian wydłużoną gwarancję na naprawiane części i elementy samochodu.

Dla przedsiębiorcy każdy dzień pozostawiania auta w warsztacie może wiązać się z ponoszeniem realnych strat finansowych w działalności gospodarczej, dlatego wybór ASO będzie tym bardziej polecany, bowiem serwis udostępni klientowi pojazd zastępczy.

Jeśli posiadamy samochód firmowy znanej marki, możemy skorzystać z programu serwisowego oferowanego przez danego producenta. Prym w tej dziedzinie wiedzie, według opublikowanego w tym roku plebiscytu Fleet Award Polska, marka Toyota ze swoim programem „Toyota Business Service”.

samedayessays.org
Help writing a essay