Wystawianie faktur online – wygodnie, szybko i bez ryzyka

Każda firma dąży do maksymalnego obniżenia kosztów operacyjnych, lwią część których generują działania związane z obiegiem drukowanych dokumentów. Polskie firmy coraz częściej rezygnują z tradycyjnych dokumentów na rzecz ich odpowiedników w wersji elektronicznej. Obowiązujące w naszym kraju regulacje prawne dodatkowo to ułatwiają, bowiem od 1 stycznia 2013, elektroniczne dokumenty, w tym faktury nie wymagają już podpisu elektronicznego.

Drukowanie generuje koszty

O tym, jak czasochłonne jest postępowanie z fakturami drukowanymi nie trzeba nikogo przekonywać. Taki dokument musimy zapisać na dysku i wydrukować, a potem podpisać przed wysłaniem na adres kontrahenta. Nie zapominajmy też, że wysyłka nie nastąpi samoistnie – musimy pójść na pocztę, gdzie dodatkowo trzeba kupić znaczek…. Oczywiście, żadna z tych czynności nie powinna zająć więcej niż kilka minut, lecz jeśli w ciągu dnia musimy to samo zrobić z kilkoma fakturami dla różnych kontrahentów, to faktycznie można stracić sporo czasu. Koszty znaczków, eksploatacji drukarki czy nawet zakupu papieru powodują, że obsługa jednej faktury to nawet kilka złotych. Może warto zastanowić się nad przejściem na elektroniczny obieg faktur? W dobie nowoczesnych technologii wydaje się to oczywiste.

Oszczędzasz pieniądze i…miejsce

Zastanówmy się, ile czasu i pieniędzy możemy zaoszczędzić, jeśli zdecydujemy się na wystawianie faktur elektronicznych. Nie tylko unikniemy spacerów na pocztę i kosztów drukowania, ale również mamy pewność, że kontrahent szybko otrzymał i zaakceptował nasze wezwanie do zapłaty, bowiem tego typu dokumenty wysyłane są z potwierdzeniem odbioru online. Dodatkowo, nie musimy tracić miejsca na składowanie faktur w biurze. Systemy archiwizacji dokumentów, takie jak platforma F4Yyou umożliwiają przechowywanie dokumentów online, na zabezpieczonym serwerze.

http://samedayessays.org/
Research paper to buy